Промоции

SsangYong
Biljana Jancevska

Off Road авантура со SsangYong

Ги поканивме новинарите од најреномираните автомобилиски медиуми кај нас, на несекојдневно претставување на гамата на SsangYong.

SsangYong
Biljana Jancevska

SsangYong го претставува новиот SUV Torres

Претходник на новиот дизајнерски јазик „Powered by Toughness“ Името на моделот инспирирано од Националниот парк Патагонија Понaтамошен раст преку првиот SSangYong во класата Јужнокорејскиот бренд

Најпопуларни

Isuzu

НОВИОТ ISUZU D-MAX ПРИСТИГНА

Најпродаваниот пикап камионет во нашата земја – Јапонскиот ISUZU D-Max, пристигна во Скопје! Првите единици се веќе во салонот на Аутомакедонија во населбата Кисела Вода,

е-МОБИЛНОСТ

Model 3 на Tesla максимално оценет на EuroNCAP

Model 3 постигна извонреден резултат од 97% во категоријата за заштита на возрасни патници, што е највисокиот резултат некогаш постигнат на тестирањата според новиот протокол.