НОВИОТ ISUZU D-MAX ПРИСТИГНА

Најпродаваниот пикап камионет во нашата земја – Јапонскиот ISUZU D-Max, пристигна во Скопје!

Првите единици се веќе во салонот на Аутомакедонија во населбата Кисела Вода, а прекрасниот, репрезентативен примерок со автоматски менувач, моќен и економичен дизел агрегат со зафатнина од 1.9 литри и моќност од 163 коњски сили, богат пакет на опрема и нова, магична портокалова металик боја – ќе може да се проба и вози уште во првите денови од следната 2021 година.

d max sk 2

Информацијата за пристигнувањето на новиот пикап на ISUZU, кој неодамна освои пет ѕвездички на EuroNcap краш тестот, се прошири брзо и уште во првиот ден, салонот го посетија голем број на заинтересирани клиенти.

За повеќе информации, понуда, закажување тест возење, посетете го салонот на Аутомакедонија во Кисела Вода.

d max sk 3

 

Останати новости

Аутомакедонија со електричен автобус

Како дел од меѓународната промотивна тура “DEMO TOUR 2022” компанијата Аутомакедонија во текот на изминатите две недели го претстави целосно електричниот автобус – Isuzu NovoCITI Volt во Македонија.

Isuzu Interliner CNG – Автобус на годината 2022

Anadolu Isuzu ја доби наградата “Автобус на годината” за 2022 година на меѓународниот “Sustainable Bus” натпревар, една од најпрестижните награди во автобуската индустрија со моделот

5 AВТОБУСИ ЗА ТЕТОВО

На свечена манифестација, во присуство на градоначелничката на општина Тетово и министерот за финансии, Аутомакедонија и официјално ги претстави и предаде новите 5 автобуси со

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner